Saç ekimi bitirildikten sonra sürecin nasıl işlediği insanlar tarafından merak edilmektedir. Genetik ya da değişik sebeplerden dolayı insanlar kalıcı saç kayıpları ile karşılaşabilmektedir.

Saç ekimi operasyonu, saç dökülmesi problemi ile karşılaşan insanlar üzerinde en tesirli ve en kalıcı rehabilitasyon usulü olarak öğrenilmektedir. Saç ekimi yaptıracağınız merkeze ve uzmana karar verdikten sonra kendinizi saç ekim operasyonuna hazırlayabilirsiniz.

Saç Ekildikten Sonra

Saç ekimi sonrasıilk üç gün son derece ehemmiyetlidir. Saç ekimi bitirildikten sonra ilk üç gün alan üzerine rastgele bir temasta bulunulmaması gerekir. Operasyon bitince ilk on beş gün ise saç ekimi bölgenin darbelerden uzak yakalanması gerekir. Saç ekimi sonrası ilk devireme operasyonu harekâttan üç gün sonra yapılmaktadır. İlk devireme uygulaması için saç ekimi uygulamasını asıllaştırdığınız sağlık kurumuna gidebilir veya hekiminizin aldığınız komutlarla kendiniz yapabilirsiniz. Operasyon bitirildikten sonra sigara, kafein ve içki gibi mahsullerden uzak durmanız gerekir.

Kumpaslı biçimde kullandığınız ilaç bulunuyorsa hekiminizle paylaşmanız gerekir. Özellikle ekim sonrasında kan sulandırıcı ilaçlardan bir vakit uzak durulması öneri edilir. Saç ekimi sonrasında saç köklerine hasar verecek koşullardan uzak durmalısınız. Bu surattan operasyon sonrası ilk 2 hafta şapka kullanabilirsiniz.

Alınganlık Gidişatı

Saç ekimi bitirilince bu bölge daha alıngan bir yapıya kavuşmaktadır. Harekât hakikatleştirilen alanda alınganlık gidişatı 15 gün kadar devam ettir. Saç ekiminden sonra ilk 15 gün, baş bölgesine gelebilecek darbelere karşı dikkatli olmalısınız.

Kızarıklık

Saç ekimi operasyonunda, donör bölge üzerinden greftler alınmaktadır. Bu kökler mikromotor makineler kullanılarak alınmaktadır. Nakil sırasında bu bölge üzerinde kızarıklıklar ve kabuklanmalar alana gelebilir. Bölgede ortaya çıkan kabuklanma 15 gün içerisinde dökülmektedir. Saç

Kabukların Dökülmesi

Kabuklarınız kendiliğinden dökülmemesi gidişatında uzmanlardan dayanak alabilirsiniz. Saç ekim uzmanının önereceği uygulama ile birlikte 15. günün sonunda kabuklanan alanları kendiniz dökebilirsiniz. Saç ekimi bitirilince devireme için özel bir losyon verilmektedir. Bu losyonu kabuklanan alanların üzerine dökerek, kabukların yumuşamasına destekçi olabilirsiniz. Parmak uçlarınız masaj yaparak ekim yapılan alanda kan dolaşımını çoğaldırabilirsiniz.

Şok Dökülmesi Yarıyılı

Saç ekimi operasyonundan sonra kabuklanmaların dökülmesi on beş gün kadar devam ettir. Bu kabuklanmalar yok olunca ekilen bölge üzerinde saç dökülmeleri başlamaktadır. Bu dökülme aşamasında, ekilen saçlar dökülecektir. Dökülme oluşurken saç kökleri rastgele bir hasar görmemektedir. Bu dökülme meseleyi ikinci aydan itibaren eksilmeye başlamakta ve üçüncü ayda dökülmeler bütün anlamı ile kesilmektedir. Şok dökülme safhası ile yeni saçlarınıza zorunlu alan açılmış olacaktır.

Adana Saç Ekimi

adana saç ekim fiyatlarıadana saç ekimisaç ekim fiyatları 2021şaç ekim merkezleri adanasaç ekimi sonrası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir